תכנון מס לעסק משפחתי ולחברות

העברת עסקים ורכוש מדור לדור מחייבת התחשבות במיסים ידועים ובלתי ידועים.

בהעדר תיכנון צפוי העיזבון ליצור חיובי מס בשיעור של כ-30% משוויו הכולל של העיזבון. רק הבנה מערכתית שמביאה בחשבון את משמעויות הפעולות המבוקשות על ידי המוריש יכולה למנוע את הטלת המס ולעצב את מבנה העסקים והרכוש באופן שימנע מיסוי בהווה או בעתיד ויגדיל את השווי נטו של נכסי המשפחה בסדרי גודל של כ-40 – 50 אחוז.

תיכנון מס מחייב גם התחשבות במיסים צפויים שעדיין לא קיימים בספר החוקים אך יש חשש שיכנסו אליו בקרוב – מס עיזבון ומס מתנות. מס עיזבון ומס מתנות בארה"ב מגיעים ל-40% מהשווי אחרי הפטורים. באנגליה המס מגיע ל-40% אחרי הסכום הפטור ובצרפת המס מגיע עד ל-60% . 

רו"ח אלון ברוידא צבר ידע רב בתכנון מס במעבר בין-דורי, בעיצוב מערכות מבניות חוקיות שמאפשרות הימנעות מוחלטת או צמצום מהותי של נטל המס. חשוב להבהיר שבתכנון מס במעבר בין דורי ניתן כיום לפעול בצורה גלויה וחוקית במסגרת כללים והסדרים הקיימים בחוק מס הכנסה. הסדרים שרק הימנעות משימוש בהם או ניסיונות לקיצורי דרך מיותרים הם שיוצרים את חיוב המס הגבוה והמיותר.

צוות "מחשבה קדימה" מתמחה בתכנון מס בהעברת רכוש מדור לדור.
לכל אחד מלקוחותינו יש רואה חשבון המלווה אותו שנים רבות ואשר צפוי להמשיך ללוות אותו עוד שנים רבות.
אך הצוות המיומן של "מחשבה קדימה" מספק לך ולרואה החשבון שלך זווית ראיה נוספת המביאה בחשבון בנוסף למזעור נטל המס השוטף גם את מזעור נטל המס לטווח ארוך בו צפויים אירועים שונים שמרוקם במעבר הבין דורי.
כשאתה בא ל"מחשבה קדימה" אתה בא לקבל שרותי ממומחה בתחום ספציפי ועם סיום התהליך אתה חוזר לעבוד עם רו"ח שלך.

האירועים בהם יש צורך לבחון את מזעור נטל המס לטווח ארוך, כוללים בין היתר:

  • פרישה עקב סיבות בריאותיות.
  • שינוי מבנה עסקי כתוצאה משינויים במשפחה.
  • חלוקת נכסים.
  • ירושה.
  • דיבידנדים.
  • הבטחת הכנסה.
  • שילוב דור ההמשך בעסק.
  • העברת העסק מדור המייסדים לדור הבנים.


ב"מחשבה קדימה" נבנה יחד איתך ועם משפחתך את התסריטים הצפויים במעבר הבין דורי, נעריך את סבירותם ונתכנן את המסלולים שיעניקו לך ולמי שיקרים לך ביטחון כלכלי תוך מקסום הרכוש המשפחתי.

צוות "מחשבה קדימה" יבדוק איתך ועם בני משפחתך את התסריטים את האיומים ואת ההגנות האפשריות וממזערת עבורך את נטל המס הצפוי מהאירועים השונים.

קבל במתנה את הפרק הראשון של הספר
במשפחה שלנו
זה לא יקרה!
מאת אלון ברוידא

בכדי לקבל את הפרק הראשון נבקש ממך למלא את הטופס שיכניס אותך לרשימת התפוצה שלנו כדי שתוכל להמשיך לקבל מאיתנו תכנים איכותיים וכלים עסקיים שמשמרים את עתיד היחסים במשפחה.

שנקבע פגישה?

הצעד הראשון שלך
לפתרון מעשי ומענה מיטבי
לאתגרים העומדים בפניך

מתחיל עכשיו!

מלא את פרטיך בטופס
ואנו נחזור אליך לתיאום פגישת ייעוץ חינם

התחל צ'אט
1
צריך עזרה?
שלום
איך נוכל לעזור לך?