ביטחון עצמי בעסק המשפחתי

הביטחון העצמי שלנו תלוי במידה רבה בדרך בה אנחנו מסתכלים על עצמנו. יש המגמדים את עצמם יש המגדילים את עצמם ויש הרואים את עצמם כפי שהם. יש היודעים להתעלם מדברים שאחרים אומרים עליהם ויש שעוצרים את התפתחותם בגלל חוסר ההערכה של אמא, אבא, מורה, חבר או אדם כלשהו – בשלב כזה או אחר בחייהם.

בעסקים משפחתיים רבים אנו מוצאים את "הבן של" או את "הבת של" שאבא נתן להם הכל מבחינה חומרנית, כספית אבל גזל מהם את ביטחונם העצמי בביקורת מתמדת ובגימוד יכולותיהם.
הביקורת של אבא מקורה, במקרים רבים, לא בבעיה של הילד, אלא דווקא בפחד של אבא מאובדן שליטה בעסק שהוא הקים, עם כניסת הבן שלו.

כדי לחזק ביטחון עצמי עלינו לסייע לילדינו לנסות וללמוד מהטעויות שעשו ולא להענישם בגין טעויות וכישלונות. כדאי לנו לראות בטעויות בסיס לשיפור עתידי, בסיס ללימוד והסקת מסקנות לצורך שיפור.
צ'רצ'יל אמר: "אם לא הייתי עושה טעויות לא הייתי עושה כלום"

אל תתן, לשום אדם קרוב אליך ככל שיהיה לפגוע בביטחון העצמי שלך. גלה את התחומים בהם אתה מוכשר.
גם אם אינך מוכשר בתחום אחד אין זה אומר שאין לך כישרון בתחום אחר, אם אינך מוכשר במתמטיקה אין זה אומר שאתה חסר כישרון בציור. המגרעות שלך בתחום אחד יכולות להיות היתרון שלך בתחום אחר.

אבא המעוניין בהעברת העסק לדור הבא, לילדיו, חייב להשקיע באופן אישי ולהתמודד עם יכולתם של ילדיו.
רק אבא שיחליט שהוא מעוניין להכניס ולשלב את ילדיו לעסק המשפחתי, יצליח לשמר את עסקו המשפחתי.
אם אתם מרגישים שאתם זקוקים להכוונה, הדרכה בדרך להובלת תהליך שכזה תוך חיזוק הקשר המשפחתי, חיזוק הביטחון העצמי של ילדך והפיכתם לצוות מוביל ומנצח, נשמח לשמוע, להדריך ולסייע

אהבתם? מוזמנים לשתף...

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

פוסטים נוספים שיכולים לעניין אותך...

העברת העסק והמושכות לדור ההמשך

בעל העסק המשפחתי המצליח בונה אימפריה, אימפריה הבנויה על הידע שלו חוכמת החיים שלו והניסיון הרב שצבר. במשך השנים בונה לעצמו בעל העסק חלום שאת העסק שבנה הוא יעביר לילדיו שימשיכו לנהל את העסק ויעבירו אותו לנכדיו ולניניו.

לפוסט המלא »
קבל במתנה את הפרק הראשון של הספר
במשפחה שלנו
זה לא יקרה!
מאת אלון ברוידא

בכדי לקבל את הפרק הראשון נבקש ממך למלא את הטופס שיכניס אותך לרשימת התפוצה שלנו כדי שתוכל להמשיך לקבל מאיתנו תכנים איכותיים וכלים עסקיים שמשמרים את עתיד היחסים במשפחה.

שנקבע פגישה?

הצעד הראשון שלך
לפתרון מעשי ומענה מיטבי
לאתגרים העומדים בפניך

מתחיל עכשיו!

מלא את פרטיך בטופס
ואנו נחזור אליך לתיאום פגישת ייעוץ חינם

התחל צ'אט
1
צריך עזרה?
שלום
איך נוכל לעזור לך?