אלון ברוידא

רו"ח אלון ברוידא הוא סופר, מרצה, מנטור, יועץ, ואיש סוד לאינספור משפחות ועסקים משפחתיים. יותר מ-1,800 משפחות בארץ ובעולם מצאו פתרונות מעשיים לעסקים שלהם בהשראתו של אלון. אלון משרת כיועץ, מגשר, ובורר לכמה מהשמות הגדולים בזירת העסקים הישראלית ושותפיהם בחו"ל. 

כמרצה בעל שם בארץ ובחו"ל, אלון מדבר בפני בנקים, חברות ביטוח, פורומים עסקיים וכלכליים בכירים, ואוניברסיטאות ברחבי העולם. הרצאותיו סייעו לאלפי לקוחות – בעלים, מנהלים ועובדים, של עסקים בבעלות משפחתית להגדיל את עסקיהם, להעלות את ערכם הכלכלי, למזער חיובי מס הנובעים ממעבר בין דורי, ולשיפור מערכות היחסים במשפחות הבעלים.

ספרו החדש "במשפחה שלנו זה לא יקרה!" – מעניק לקוראים את הכלים הדרושים כדי להעביר עסק משפחתי מדור לדור – כגון: יצירת חוקה משפחתית ברורה שתגן על העסק ועל משפחות הבעלים, עיצוב צוואה ערכית מוסרית וכלכלית שתחזק את מערכות הקשרים במשפחה,
גיבוש הסדרי ממון – לדור הצעיר ולדור הבוגר, גיבוש הסדרי נאמנות וסיוע לבני משפחה
בעלי צרכים מיוחדים. 

ספרו "מחשבה אחת קדימה" – משמש כספר יסוד לבעלי עסקים ובני משפחותיהם השואבים ממנו השראה ומודעות לסיכונים העומדים בפני כל עסק משפחתי .  

במשך כשבע שנים אלון שימש בהתנדבות כיו"ר איל"ן – ארגון ההתנדבותי מהגדולים בישראל, אשר דואג למעלה מ- 15,000 נכים נפגעי פוליו ו-CP. לאיל"ן מעל ל-30 מוסדות בכל רחבי ישראל. כיו"ר אילן, אלון צבר ידע ייחודי בטיפול בנכים ובעיצוב הסדרים שיבטיחו עתיד אישי, תפקודי וכלכלי  מילדות ועד 120, גם כאשר מי שדאג להם במשך שנים רבות – ההורים – הופכים לבלתי כשירים עקב מחלות או מוות.

בשנים 2019 – 2021, אלון שימש כיו"ר הועדה למעבר בין דורי בלשכת רואי חשבון ועסק בכל הנוגע למעבר רכוש ועסקים מדור לדור לרבות מעורבות ויוזמות בהצעות חקיקה בתחומי הירושה, ייפוי כוח מתמשך ומיסוי מעבר בין דורי.

אני מאמין

במצב הקיים כיום בארץ ובחו"ל, הדוחות הכספיים משקפים את כל הסיכונים למעט הסיכון הכרוך במעבר הבין דורי. כך קורה שדווקא עסקים מצוינים ,ריווחים, נזילים ובעלי נכסים – יוצאים מידי בעליהם ב"הפתעה" עקב כך שמי שהשקיע עשרות שנים במפעל חייו אינו מוכן להשקיע את הזמן הנדרש כדי להבטיח שהעסק ימשיך לפעול גם אחרי פרישתו, בידי משפחתו ושותפיו העסקיים.

לפי הבנתי משפחה שמצליחה ליצור תהליך מסודר של העברה בין-דורית – מגבשת הסכמות לשותפות בדור הבא הכוללות מסמך ערכים, עיצוב מערכות ניהול, מדיניות תגמול, מדיניות דיבידנד והסכמות אחרות תקבל בתמורה שווי גדול פי ארבע מכל תמורה שאותה ניתן לקבל מקונה מרצון למוכר מרצון.

רק מי שלא משכיל להבין איזו מקפצה עסקית יצר למענו הדור הבוגר יוותר בקלות על הקיים ויעדיף למכור ולהתנתק מהמקפצה העסקית אותה יוכל לקבל רק פעם אחת בחייו.

העברה בין-דורית מוצלחת לא נוצרת בצוואה אלא בתאום ציפיות, הדרכה והכשרה של הדור הצעיר במעורבות גבוהה של הדור הבוגר ונכונות הדדית של בני הדור הבוגר והצעיר להקשיב ולבצע שינויים תוך הסתמכות על ניסיון העבר ועל ההזדמנויות העסקיות שיוצרת כניסת בני הדור הצעיר.

 

שותפויות לא ניתנות לכפייה במסמכים משפטיים 

הדור הבוגר חייב להבין שרק אם ישכנע את הדור הצעיר בכדאיות הכניסה לעסק המשפחתי יהיה עתיד לעסק המשפחתי במסגרת המשפחה וכי ויתור על המשכיות יצור למפעל חייו ערך נמוך משמעותית מהערך אותו ניתן ע"י הכשרת דור המשך ראוי שמסוגל לתפקד יחדיו לאורך זמן.

הסכמות והבנות יוצרות מסמכים שיכובדו לאורך זמן ויאפשרו המשך הבעלות בנכסים יוצרי ההון לתקופות של כמה עשרות שנים. לאחר גיבוש ההסכמות נוצרים מסמכים מוסכמים שאינם ניתנים לשינוי בהתאם למצב הרוח ומצבו הבריאותי של אדם יחיד. 

אני מאמין שאלו שישקיעו היום בתכנון המעבר הבין דורי יחזקו את מערכות היחסים במשפחה, את מערכות האמון וייצרו ערך כלכלי מהותי לרווחת כל בני המשפחה הפעילים והבלתי פעילים.

עכשיו הזמן לחשוב קדימה. 

אלון ברוידא

שנקבע פגישה?

הצעד הראשון שלך
לפתרון מעשי ומענה מיטבי
לאתגרים העומדים בפניך

מתחיל עכשיו!

מלא את פרטיך בטופס
ואנו נחזור אליך לתיאום פגישת ייעוץ חינם

קבל במתנה את הפרק הראשון של הספר
במשפחה שלנו
זה לא יקרה!
מאת אלון ברוידא

בכדי לקבל את הפרק הראשון נבקש ממך למלא את הטופס שיכניס אותך לרשימת התפוצה שלנו כדי שתוכל להמשיך לקבל מאיתנו תכנים איכותיים וכלים עסקיים שמשמרים את עתיד היחסים במשפחה.

התחל צ'אט
1
צריך עזרה?
שלום
איך נוכל לעזור לך?